Kadra

Założyciel

stephen-typaldos

Stephen Typaldos D.O.

Twórca i pionier Fascial Distorsion Model

Stephen Typaldos urodził się w Stanach Zjednoczonych w 1957 roku. Po ukończeniu studiów z medycny osteopatycznej (tytuł D.O.) pracował jako lekarz ogólny oraz na szpitalnym oddziale ratowniczym . Prowadził również własny gabinet.

W 1991 roku Typaldos zaczął rozwijać zupełnie nowy model diagnostyczny, oparty na uważnej obserwacji pacjentów. Dokładnie obserwując i słuchając ich, zauważył, że pacjenci intuicyjnie wiedzą, co im dolega, oraz wyrażają to za pomocą charakterystyczynych gestów i opisów werbalnych. Zaobserwował, iż zastosowanie specjalnych technik manualnych, opartych na wskazówkach pacjentów, pozwala na natychmiastowe i skuteczne złagodzenie bólu.

Efekty zachęciły Stephena Typaldosa do szczegółowej analizy i opisu metody FDM. Swoją pracę opublikował w czasopismach i książkach medycznych i ostatecznie stworzył pionierską tezę, którą zapoczątkował Fascial Distortion Model (FDM). Stephen Typaldos, D.O., zmarł nagle 5 kwietnia 2006 roku w wieku 49 lat. Uczniowie i koledzy Typaldosa stworzyli w Europie, Stanach Zjednoczonych, Japonii i Afryce indywidualne stowarzyszenia FDM w celu zachowania uznanych norm w szkoleniu FDM, a także w celu umożliwienia międzynarodowej i kulturowej wymiany wiedzy i doświadczeń związanych z FDM-em.

Instruktor

David Struzik

lekarz medycyny naturalnej, międzynarodowy instruktor EFDMA, absolwent Wyższej Akademii Sportowej w Kolonii, założyciel oraz kierownik FDM Akademii Polski, autor książki "model zniekształcenia powięzi"

Asystenci

Alina Struzik

mgr Alina Struzik

fizjoterapeutka, od 2013 roku terapeutka IC FDM, od 2002 roku prowadzi własną praktykę w Sankt Augustin/Niemcy, absolwentka licznych kursów z zakresu FDM, terapii manualnej, osteopatii

mgr Magdalena Hat

fizjoterapeutka, certyfikatowana terapeutka EFDMA (FDM IC), absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Prowadzi własną działalność fizjoterapeutyczną na terenie Mikołowa (woj. Śląskie), asystentka instruktora na terenie Polski, Niemiec, Szwajcarii oraz certyfikowany terapeuta FDM od 2014 roku. Dodatkowo posiada uprawnienia tłumacza z języka niemieckiego, specjalizując się w tłumaczeniach medycznych

mgr Agata Walaszczyk

fizjoterapeutka, certyfikatowana terapeutka EFDMA (FDM IC) i Terapii Manualnej. Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Prowadzi własną praktykę GOLIAT FIZJOTERAPIA w Katowicach. Od 2016r. asystuje instruktorom na szkoleniach FDM.
Eugen Winchewski

dr med. Eugen Winschewski

specjalista ortopeda, od 1996 roku prowadzi własną praktykę w Bad Kreuznach, terapeuta IC FDM
Jarosław Moszczak

mgr Jarosław Moszczak

fizjoterapeuta, absolwent AWF w Krakowie, prowadzi własną praktykę Fizjoterapii Interwencyjnej w Krakowie, terapeuta i asystent FDM (EFDMA), terapii czaszkowo-krzyżowej wg Upledgera oraz Watsu. Uczestnik licznych kursów i konferencji w dziedzinie fizjoterapii.

mgr Tomasz Ben

fizjoterapeuta, certyfikatowany terapeuta EFDMA (FDM IC), absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, terapeuta FDM (EFDMA). Asystent kursów organizowanych przez FDM Akademia Polska i częsty uczestnik kursów rozwijających FDM w całej Europie.

mgr Przemysław Widzyk

fizjoterapeuta, od 2009 roku prowadzi własną praktykę „Centrum Widzyk” w Bielsku-Białej. Certyfikatowany terapeuta EFDMA (FDM IC) i terapii czaszkowo-krzyżowej wg Upledgera, od 2016 asystuje instruktorom na szkoleniach FDM oraz terapii czaszkowo-krzyżowy wg Upledgera.

mgr Rafał Adamiec

Fizjoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Terapeuta FDM (FDM IC), asystuje na szkoleniach FDM od 2020r. Uczestnik licznych szkoleń o tematyce powięzi. Prowadzi własny gabinet w Skierniewicach.

mgr Piotr Rybacki

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznania, Szkoły Medycyny Manualnej "Archeus" w Poznaniu, Terapeuta FDM (EFDMA), Doradca Żywieniowy, Założyciel Gabinetu Fizjoterapii i Terapii Manualnej Fizjopark w Poznaniu.

Wykładowcy gościnni

Georg Harrer

dr med. Georg Harrer

lekarz medycyny, specjalista anastezjologii, intensywnej terapii i leczenia bólu doktor osteopatii (Vienna International School of Osteopathy) członek założyciel European FDM Association(EFDMA) międzynarodowy instruktor FDM od 2001 r. (jedynym certifikowanym instruktorem przesz Stephana Typaldosa w europie)
Lukas Trimmel

dr med. Lukas Trimmel

lekarz medycyny, specjalista rehabilitacji doktor osteopatii (Vienna International School of Osteopathy) prezydent EFDMA
Thorsen Fischer

Thorsten Fischer D.O.

Lekarz medycyny naturalnej, instruktor FDM (EFDMA) 5-letnie studia osteopatyczne (2001-2006) w Osteopathie Schule Deutschland (OSD) ( Niemieckiej Szkole Osteopatii), Hamburg, Niemcy) Instruktor (EFDMA) szkoleń FDM w Niemczech, w Danii, Szwajcarii, Holandii, Polsce i Rosji